Ogłoszenia Parafialne


XII Niedziela w ciągu roku20.06.2021 


 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po Mszy Świętej a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 16.00. 
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka na Stolicę Apostolską tzw. Świętopietrze.
 3. We wtorek po Mszy Świętej Nowenna przy Relikwiach do św. Rity z poświęceniem róż.
 4. W środę po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do św. Ojca Pio. Modlimy się za wszystkich darczyńców naszego kościoła i błogosławieństwo w budowie.
 5. W środę przypada „Dzień Ojca”, pamiętajmy w modlitwie o żyjących i zmarłych tatusiach.
 6. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. W naszej Archidiecezji obchodzimy święto.
 7. Za tydzień 27 czerwca tradycyjnie w ostatnią niedzielę czerwca w naszej Parafii świecimy pojazdy po każdej Mszy Świętej, byśmy szczęśliwie mogli wyjeżdżać na wakacje. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiarę na Fundację MIVA POLSKA, wspierającą Polskich misjonarzy.
 8. Rodzice klas drugich mogą już odebrać w zakrystii deklaracje zgłoszeniowe do Pierwszej Komunii Świętej na 2022 rok.
 9. Duszpasterstwo Parafii przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół, że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
 10. Chcąc nas wesprzeć można zakupić cegiełki na posadzkę w kościele, które znajdują się w przedsionku i przed ołtarzem. Można dokonywać opłaty przez ofiaromat.
 11. Dziękujemy osobom, które sprzątają i dekorują kwiatami nasz kościół. Chętnych zapraszamy w każdą sobotę o godz. 8.00.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stojakach przy wyjściu.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej Parafii odeszła do wieczności śp. Grażyna Jerzak z ul. Zwycięskiej, lat 66. ”Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie”…
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.